Artykuły

Studio Plus zakupiło automat do wyginania liter przestrzennych Automatic Letter Bender

W lutym bieżącego roku nasza firma Studio Plus zakupiła automat do wyginania liter 3d ALB-02 STANDARD 140, z linii produktów Automatic Letter Bender.

 

Jest to innowacyjna maszyna do wyginania liter blokowych, kasetonów reklamowych oraz logotypów przestrzennych. Dzięki niej proces gięcia taśmy jest 8-10 razy szybszy w porównaniu do stosowanego powszechnie wyginania ręcznego. Wyginarka umożliwia produkcję liter z taśmy aluminiowej, miedzianej, 3D, alurapid oraz w systemie ELKAMET.

 

Automat do wyginania liter przestrzennych ALB-02 STANDARD 140 sprawia, że proces produkcji jest szybki, a litery wykonane dokładnie i precyzyjnie. Litery przestrzenne wykonane na wyginarce mogą mieć wysokość od 8 do 200 cm. Jesteśmy w stanie wygiąć dowolnie małą lub dużą literę, pod warunkiem, że promień gięcia wynosi nie więcej niż R15 mm. Przewagę nad konkurencją zapewnia nam bardzo wysoka precyzja wyginanych liter oraz możliwość wykonywania projektów o skomplikowanej czcionce, np. szeryfowej, imitującej pismo ręczne lub kursywę (pismo pochylone). Przy pomocy giętarki możemy także wyprodukować nowy rodzaj liter – z płaskim licem z plexi, bez plastikowych lub blaszanych obrzeży.

 

Ponieważ jest to nowość na polskim rynku, niewielu producentów reklamy posiada tego typu maszynę. Nasza firma jest pierwszą w regionie, która zakupiła tego typu urządzenie.

 

Poświadczeniem innowacyjności ALB-02 STANDARD 140 jest cytat z artykułu opublikowanego na portalu reklamy wizualnej Signs.pl:


Jej rewolucyjność wynika z całkowicie automatycznego procesu wyginania liter przestrzennych i skrócenia czasu wygięcia litery lub znaku przestrzennego. Dzięki Automatic Letter Bender czas wyginania jednej litery wynosi tylko 3,5 minuty. Do tej pory proces manualny zajmował nawet 1,5 godziny! Liczby mówią same za siebie: podczas produkcji 1 litery przestrzennej oszczędność czasu po użyciu wyginarki Automatic Letter Bender to 86 minut, natomiast podczas produkcji całego logotypu na przykład 7-znakowego oszczędność czasu wynosi aż 10 godzin!

 

Zdjęcia liter wykonanych na ALB-02 STANDARD 140:
www.letterbender.net

29.08.2013